Den otevřených dveří

12. 10. 2016

Den otevřených dveří

V sobotu 8.10.2016 proběhl v našem pivovaru tradiční Den otevřených dveří, spojený s druhým ročníkem soutěže O nejlepší guláš k pivu Chotěboř. Ačkoli počasí příliš nepřálo, branami pivovaru prošlo téměř tisíc návštěvníků. Ti mohli ochutnat a ohodnotit z 8 soutěžních gulášů, které vařily naše hospůdky a restaurace z celé České republiky.
Kromě hlasů od návštěvníků hlasovala i „odborná“ porota. V jejím čele stál šéfkuchař Jiří Babica, dále pak sládek pivovaru Oldřich Záruba, místostarosta města Chotěboř Ing. Zdeněk Janovský a výrobní ředitel ve společnosti Penam Václav Bozděch. Právě společnost Penam se stala partnerem akce a dodavatelem čerstvého pečiva právě pro tuto přílěžitost.

Po celý den probíhal doprovodný program s hudebním doprovodem skupiny pana Jardy Bílka. Moderátorem akce byl Josef IX., který v rámci akce i vystoupil a zazpíval např. píseň Léto s Blaníkem, kterou můžete znát z rádia Blaník. Proběhlo zde i několik soutěží, kde mezi výhrami byly například kartony piva Chotěboř či vstupenky na koncert Jakuba Smolíka.

A jak to všechno dopadlo???
„Ačkoli všechny guláše byly vynikající, vyhrát mohl jen jeden“, pronesl při vyhlašování soutěže šéfkuchař Babica. První místo obsadil domací tým, Restaurace U Nadraží z Chotěboře. Ten k této příležitosti uvařil Drakův guláš. Na druhém místě skončil tým z restaurace Na Točně z Havlíčkova Brodu s gulášem „Alá Točna“ a třetí místo obhájil pražský Hotel ILF s Hovězím gulášem. Mezi další zúčastněné patřily restaurace jako Kozel na jevišti z Adamova, Vinárna pod Radnicí z Brna, restaurace Nola z Prahy, Hostinec u Kačaby z Jihlavy či hostinec Terasa z Hluboké nad Vltavou.
Na pořadí prvních třech týmů se shodla jak odborná porota tak porota z řad návšěvníků.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem soutěžícím za výborně uvařené guláše, návštěvníkům za jejich přízeň a zaměstnancům za pomoc při organizaci. Předpokládaný termín dalšího ročníku je 7.10.2017!!!

Fotografie z akce naleznete zde.